Troll keko sözleri

Troll keko sözleri anlamı son derece derin, bakış açısını zenginleştiren sözlerdir. Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan keko sözleri, içten, samimi ve sıcak bir dilin izlerini yansıtır. Bu sözler yaşamın içinden doğrudan alınmış izlenimi yaratan, aynı zamanda içerisinde derin anlamların yanı sıra espri barındıran sözlerdir.  

Genel olarak mizahi yönleri ağır basmasına rağmen bir duruşu ve hayat tarzını yansıtan bu sözler, günlük hayatın ironilerini ve absürtlüklerini usta bir dille ifade etmektedir. Sıra dışı dikkat çekiciliği ile neşeli anlatımı sayesinde dikkat çeken trol keko sözleri toplumsal meseleleri de zaman zaman ele almaktadır.

Bu sözler kültürel kimliğin yansımalarını içeren ve mizahı özgünleştiren sözlerdir. Güldürmenin yanı sıra düşündürmenin sağlandığı sözler ile samimi bir içtenlik sağlanabilir. Doğallığı yansıtan bu sözler, farklı jargonlarda da özellikle yer tutmaktadır. Toplumsal sınıflara göre farklı grupları bulunan keko sözleri bugün elit pek çok kesimde bile zaman zaman dile getirilmektedir. Son derece geniş kapsamlı olan bu sözlerde metafor oldukça sık kullanılmaktadır.

Keko sözleri

keko sözleri

Sen benim sigara paketimde yazan sağlığa zararlı uyarısı gibiydin. Ben ne yaptım? Durmadım, kimseyi dinlemedim ve içimi zehirledim. Fiziksel sağlığım ruhsal sağlığım kadar zorlamadı beni. Sen bana her şeyden daha çok zarar verdin. Peki ben bunu bildiğim halde ne yapıyorum? Seni hala çok seviyorum.

Gül ile bülbül olamadık biz. Sen güllerin en güzeli olsan da ben bülbül gibi güzelliklere sahip değilim ki. Layık olmak de ya da deme. Beni her defasında görmezden gelmen kadar hiçbir şey sesimi kaybetmeme neden olmadı. Ötmeyi bırak uçamıyorum. Sana layık bülbüller diliyorum.

Bırakın beni bilmesin. Bırakın beni tanımasın. Onun gözlerini bu kadar kör eden kim bilmiyorum ama benimkilerini çok iyi biliyorum.

İlginizi Çekebilir;  Dede sözleri

Kalbimde çakılı çiviler ve en ortasına astım resmini.

Görmek ya da duymak değil benim meselem. Sana kendimi duyuramamaktı. Oysa sen başkalarının fısıltılarını bile duyuyordun.

Yarın öleceksem sana seni sevdiğimi söylemeden olmaz diye düşündüm. Sonra da dedim ki ya bende seni derse? Sonsuza dek onu nasıl bekleyeceğim? En azından belki sevmiyordur diye kendimi avutabilirim.

Troll keko sözleri

troll keko sözleri

Mutlu yıllar sana diye doğum günümü kutluyorlardı hayatımı zehir edenler. İşte hayat buydu. Lunapark içinde gezinirken cebinde jetonun olmamasıydı.

Yılandan korkma derdi anam. Meğer yılanlar arasında büyüdüğüm içinmiş. Hayvanat bahçesi bu kadar çok çeşidini bir araya getirememiştir.

Zil takıp oynuyorsun bakıyorum da. Dikkat et dansöz kıyafeti giydirmesinler.

Kalem ol bu hayatta, kağıt ol, boya ol ama silgi olma. Her noktanın bir amacı varken sen silip geçme her şeyi.

Köpekler bile havlayarak anlatıyor dertlerini sen de o da yok. Zırt geldin pırt gidiyorsun bu hayattan.

Gaz sancısına benzetirim seni. En sıkıntılı zamanda sararsın etrafımı içimden atsam bir türlü atmasam bir türlü.

Doğdum ve büyüdüm. Ee ne oldu? Senin gibilerin de varlığını öğrendim. Ayıklanmaya bile değmezsiniz.

Odun derler erkeklere çoğu kızlar. Oysa ki onların ateşi ile kül oluruz biz. Onlar ateşse biz ne yapalım? Demir olarak mı doğalım.

Tamam dese ne olacaktı? Hayat yeniden başlayacak ve birinin duaları kabul olacaktı.

Hadi bir kahve yap yine gülüm. Dudaklarına çarpsın köpükler. İçerken beni düşünme ben zaten fincan yanındaki şekerlerim.

Çayın bile demlemesi için sabır gerekli iken senin acelen neydi ki?

Sınav demeyin bana. Bir kağıda 40 dakika içinde yazılmış olanlar önemli değil benim için. Ben karakter hatalı insanların dolu kağıtlarına itibar etmem. Adam ol da gel.

İlginizi Çekebilir;  Fesatlara Sözler: Ağır ve Laf Sokucu Sözler

Erkeklik kelimesi bile zor yazılırken siz kadınlar kendinizi ne zannediyorsunuz acaba?

Artikülasyon bozukluğu gibisin. Harfler hep farklı çıkıyor ağzından bana karşı. Başkalarına ise şiirler, tekerlemeler…

Siyasetten anlamam ben. Kalbimin başkanlığında aynı aday ve tek parti yer alır. Vekil üyeleri de bakan da her şey de sensindir.

Düğmelerini açıp tüm hatalarınla bana doğru ilerledi. Benim vücudum ameliyat izleri ile dolu iken senin vücudundakiler nelerdi?

Bankamatik olarak düşünülüyorsanız kartlarınızın şifresini değiştirin bakalım kullanıcılarınız aynı şekilde davranacaklar mı size?

Hayat sana pembeler sunarken ben grilere boyandım canım. Benden afilli cümleler bekleme. Psikoloji uzmanları çare olamaz bana.

Bencillik kadar kötüsün sen. Her şey sana, senin için ve senden ibaret. Ya ben ya ben?

Hayatımın ne zaman zirvesinde olduğunu düşünsem bir foseptik çukuru koyuyorlar önüme.

Keko sözleri için kekosozleri.net sitemizi ziyaret ediniz.

Yorum yapın