En uygun Domain Transfer ücreti hangi firmada ?

Merhabalar arkadaşlar. En uygun Domain Transfer ücreti hangi firmada diye arayıştaysanız bu konu tam size göre. Bugün içinde bulunduğunuz buuub.com domainini godaddy firmasındaki fahiş fiyatlardan dolayı ihs.com.tr firmasına taşıdım. Godaddy yaklaşık 500 tl gibi bir fiyata uzatma yapıyordu ve site satış fiyatlarına bakınca fiyatın aşırı yüksek olduğunu düşündüm ve firma arayışına girdim. 26.04.2024 tarihi itibarıyla ilk baktığım firmalar arasında isimtescil.net , Natro.com ,hosting.com.tr gibi firmalar vardı.

İki firmada hemen hemen aynı fiyatları veriyordu. Transferde ortalama olarak 10 dolar + kdv civarında fiyatlarla karşılaşınca bir an umutsuzluğa kapıldım. Sanırım yine 500 tl gibi bir rakama denk geleceğini düşündüm.

image

İşte isimtescil.net firmasından bir görüntü kdv hariç fiyat 10 dolara tekabül ediyordu. Aklıma sonra ihs.com.tr firması geldi ve alanında en iyi firmalardan biri olduğuna da şüphem yoktu zaten. Bir bakayım bakmaktan zarar gelmez dedim. Transfer kodunu girdim sonrasında karşıma 6-7 dolar arası bir fiyat geldi. Totalde de 7 doları geçmiyordu fiyat. Şimdi baktığımda kredi kartımdan toplamda 271 tl çekilmiş olduğunu gördüm. Bence doların bu kadar yüksek olduğu bir zamanda bulunmaz fiyata domainimi hem 1 saat gibi kısa bir sürede ihs panelimde gördüm hem de süresini 1 yıl uzatmış oldum.

image 1

Biliyor musunuz bilmiyorum ama Godaddy’den ihs’ye domain transferleri 1 saat gibi kısa bir sürede gerçekleşiyor. Ama ihs’ye ödeme yaptıktan sonra godaddy panele girip domainin dışarıya transferine onay vermeniz gerekiyor. Vermezseniz süre 1 haftaya kadar çıkabiliyor. Sonuç olarak ne mi kazandım. İhs gibi kaliteli bir firmaya domainimi taşıyarak 250 tl gibi bir para cebimde kalmış oldu. Teşekkürler ihs , Good By godaddy 🙂

Yorum yapın