Bel soğukluğu oldum ve nasıl atlattım ?

Merhabalar arkadaşlar. Kısa bir süre önce bel soğukluğu olduğumu tahmin ettim ve doktora gitmeden önce kısa bir araştırma yapmıştım. Zaten sürekli ilişki yaşayan biri az çok sorunun neyden kaynaklandığı konusunda fikir yürütür. Bende internetten araştırarak kendi teşhisimi koydum aslında ama yinede doktora gidip tedavi olmam gerektiğini biliyordum tabii ki. Bel soğukluğu nasıl tedavi edilir ve belirtileri nelerdir ?

Öncelikle bende olan 2 tane olumsuz sorun vardı ve bunlardan birisi cinsel organın ucunu çektiğimde beyaz sperm benzeri bir sıvı gelmesiydi. Bunun dışında idrar yaparken de yanma oluyordu. Bu yazımızın sonunda Memorial hastanesi’nin sayfasında derlediğim bel soğukluğunun belirtilerini ve tedavi yöntemlerini paylaşacağım. Memorial hastanesi biliyorsunuz Türkiye’nin sayılı ve önde gelen hastanelerinden birisidir.

Dediğim gibi 2 belirti ile başladı ve ardından Adana Çukurova Devlet Hastanesi’nden Operatör Doktor Eser Köylüoğlu’ndan randevumu oluşturdum. Kesinlikle burada reklam yapmıyorum çünkü ürolojik bir sorunum olduğunda sürekli gittiğim bir doktordur. İnstagram üzerinden dahi kendisine yazdığımda sağ olsun geri dönüş sağlıyor. Ülkemize böyle doktorlar gerekli aslında. Bana gittiğimde şüpheli ilişkim olup olmadığını ve kız arkadaşımla mı ilişki yaşadığımı sordu. Bende sosyal evlerde olan ilişkimi söylemek istemediğimden dolayı kendisine kız arkadaşımla ilişki yaşadığımı söyledim. Olmayan kız arkadaşımın da kadın doğum uzmanına gitmesi gerektiğini söyledi 🙂 Bana yazdığı ilaçlardan birisi sanıyorum ki antibiyotik iğne (aşağıdaki resimde ilacın adı yazıyor) ve diğeri tetradox kapsül hap. 1 haftaya kadar geçmezse gelmemi söyledi.

Bel soğukluğu için hangi ilaçları kullandım ?

tetradox

Metcef ellerinde yoktu sanırım (iğne bu arada tek seferlik vuruluyor pek ağrıtmıyor) muadilini yaptılar. Tetradoxu ise sabah ve akşam üzerinde yazdıkları gibi bol suyla almamı yazmışlar. Doktorum Eser Köylüoğlu ise 2 bardak suyla almamı söyledi sebebi ise tetradox ilacı birçok alanda kullanılıyor sanırım mideyi biraz yorduğu için 2 bardak suyla içmemi söyledi.Şimdi memorial hastanesinden bel soğukluğunun belirtilerini yazan bir makaleyi özgünleştirip sizinle paylaşmak isterim.

Bel soğukluğunun belirtileri

Virüs vücuda enfekte olduktan 3-14 gün sonra aşağıdaki belirtilerle ortaya çıktığı yazıyor.

  • Cinsel organdan yeşil , sarı akıntı veya kan gelmesi ( Bende beyaz sıvı geliyordu belki de rengi tam belirgin olmadığı için ben beyaz sanmıştım )
  • Vajina ya da testiste ağrı
  • İdrara çıkmada sıklık
  • İdrar yaparken ağrı ya da yanma ( Bende yanma oluyordu )
  • Ateş
  • Eklemlerde ağrı ya da sertleşme
  • Gözlerde ağrı veya akıntı

Erkeklerde bel soğukluğu tedavi edilmezse ne olur?

Bel soğukluğu tedavi edilmezse meni yolları iltihaplanır ve kısırlık meydana gelir. Hastada idrara sık çıkma ihtiyacı duyar ancak idrara çıktığında az idrar yapar.

Bel soğukluğu nasıl teşhis edilir ?

İdrar tahlili: İdrar tahlili, üretradaki bakterileri tanımlamaya yardımcı olabilir.

Etkilenen bölgelerden alınan sürüntü örneği incelemesi: Boğaz, üretra, vajina veya rektumdan pamuklu çubuk yardımıyla alınan örnekler laboratuvarda incelenir.

Ben bu testleri yaptırmadım fakat o gün hastane çok kalabalık olduğu için zaten teşhisin de az çok belli olduğu için ilacımı verdi ve gittim. 1 haftaya kadar geçmezse tekrar gelmemi söyledi doktorum. Dün ve bugün itibariyle ne yanma ne de sıvı gelme olayı tamamen bitti. 3. günün sonunda bu hastalıktan kurtuldum fakat elimde kalan tetradox ilacı halen kullanmaya devam ediyorum. Çünkü tedaviyi erkenden sonlandırmak istemiyorum her ihtimale karşı. Ben bu yazımı burada sonlandırıyorum daha detaylı bilgi almak isteyenler memorial hastanesinin bel soğuklu ile ilgili makalesini detaylı olarak okusunlar.

Kaynak : Memorial hastanesi bel soğukluğu tedavisi

Son olarak ben kendi yaşadıklarımı anlattım ve birkaç önemli bulduğum bölümü de yukarıda kaynak olarak verdiğim memorial hastanesinden alıntı yaptım. Bu yazdıklarımı doktorunuza danışmadan uygulamanızı önermem. Sadece bu hastalığın çok zor bir tedavisi olmadığını ve sadece 3 günde geçebilecek bir hastalık olduğunu anlatmak için yazdığım bir makale olduğunu bilmenizi istedim. Bununla ilgili doğabilecek sıkıntılarda sorumluluk almadığımı bilmenizi isterim.

Yorum yapın